Tu jesteś: Strona główna Materiały elewacyjne Euronit Equitone - włókno cement
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Equitone-Euronit - włókno-cement-beton
Włókno-cement EQUITONE (dawniej EURONIT)equitone_-_logo

http://www.equitone.pl/strona-glowna.html

 

 

wrocaw_politechnika_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonoweeuronit_osiedle_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonowekrakw_gtc_euronit_warszawa_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonowe

Włókno-cement jest nowoczesnym zbrojonym materiałem okładzinowym wykonanym z naturalnych surowców. Powstałe płyty to niepalne, sprężyste okładziny odporne na zniekształcenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Euronit oferuje bardzo szeroką gamę kolorystyczną, wybór faktur paneli mogący zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Płyty produkowane w panelach wielkowymiarowych umożliwiają kreowanie bryły budynku w sposób nowoczesny, nadają mu wyjątkowy charakter, ale wydobywają również piękno bryły ze starych, rewitalizowanych budynków.

logo_info_m3ziolek

 

 

Masz pytania o płyty Euronit? Skontaktuj się z nami !

 

 

 


okadzina_wentylowana_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonowe_euronit_okładziny_elewacja

Od ponad 100 lat architekci w projektach najważniejszych budowli świata stosują fasady firmy Eternit. Wiele z tych budowli posiada obecnie swoje stałe miejsce w historii architektury, część z nich została wyróżnione prestiżowymi nagrodami w dziedzinie architektury. Niepalne płyty z włókno-cementu firmy Euronit (klasa materiału A2) mogą być stosowane do każdego rodzaju budynków. Nadają się one do montowania na każdej wysokości oraz mogą również służyć jako płyty balkonowe. Dostępne są w wersji płyt barwionych w masie, z matową kolorową przeświecającą powłoką. Natura oraz z intensywną barwną powłoką zewnętrzną – Tektura, ponadto występuje kolekcja Eter Color o lekkich beżowych kolorach nadających elewacji delikatny, przytulny charakter.

domek_euronit_elewacje_wentylowane_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonowePłyty włókno-cementowe Euronit są one wykonane z niepalnego, bardzo sprężonego tworzywa, składającego się ze spoiwa cementowego zbrojonego włóknem, który w stanie utwardzonym jest odporny na zniekształcenia oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Proporcjonalnie największy udział surowcowy posiada środek wiążący, jakim jest cement portlandzki, który jest wytwarzany w wyniku spalania wapienia i margla ilastego. Aby zoptymalizować właściwości produktu, dodaje się domieszki, na przykład mączkę wapienną oraz zmielony włóknocement (recykling). Jako włókna zbrojeniowe stosuje się syntetyczne, organiczne włókna z polialkoholu winylowego. Są to włókna, które  są stosowane w podobnej postaci w branży tekstylnej do produkcji odzieży wierzchniej i tkanin ochronnych, do włóknin i nici chirurgicznych. Ogromne znaczenie ma ich fizjologiczne bezpieczeństwo. Znajduje się w nich również powietrze, zamknięte w mikroskopijnie małych porach. W wyniku zastosowania systemu o mikroporowatej strukturze, powstaje mrozoodporny, regulujący wilgotność, aktywnie oddychający, ale jednak wciąż wodoszczelny materiał budowlany. Produkty z włóknocementu zachowują się wobec fal elektromagnetycznych oraz promieniowania absolutnie neutralnie, tak że działanie fal radiowych, urządzeń z promieniowaniem podczerwonym, urządzeń sygnalizacji poszukiwania osób oraz promieni radarowych nie ulega zakłóceniu. Naniesiona fabrycznie powłoka na powierzchni, z warstwą nakładaną kilkakrotnie na gorąco, gwarantuje niezmiennie wysoki poziom jakości płyt fasadowych. Powłoka ta jest odporna na działanie światła i promieni ultrafioletowych. Tylna strona płyty powleczona jest mechanicznie równowartościowym jakościowo lakierem. Wszystkie płyty fasadowe firmy Eternit AG zostały ocenione jako wyroby budowlane przyjazne dla  środowiska i dla zdrowia człowieka, a także posiadają stosowne certyfikaty.

 

Normy i certyfikaty

- Deklaracja zgodności PL cz.1 pdf_button

- Deklaracja zgodności PL cz. 2pdf_button

- Certyfikat ISO 9001pdf_button

- Certyfikat ISO 14001pdf_button

 

Specyfikacja materiałowa

Natura

natura_euronit_m3ziolek_elewacje_wentylowane_euronit_cembrit_creaton_prodema_wykonywanie_projekt_montaz_budowa_sprzedaz_warszawa_krakow_fasady_betonoweKolorowa, przeświecająca powłoka farby położona na płycie elewacyjnej Natura sprawia, iż struktury włóknocementu prześwitują na powierzchnię. Cechami charakterystycznymi tej płyty są: nierównomierność, różne odcienie farby nadające niepowtarzalny, indywidualny charakter każdej płtcie oraz ślady po procesie produkcyjnym.

Panele kolekcji Natura to płyty:

- barwione w masie

- grubość 8 i 12mm

- maksymalny wymiar paneli: 1250 x 3100

- dostepne 42 kolory standardowe

kolorytyka_natura_elewacje_wentylowane_paleta_kolrow_euronit_czerwony_zielony_szary_betonowy_turkus_braz

Tekstura

tekstura_kolorytyka_natura_elewacje_wentylowane_paleta_kolrow_euronit_czerwony_zielony_szary_betonowy_turkus_brazSpecjalna kolorowa powłoka płyty fasadowej Textura umożliwia osiągnięcie fascynującego wzoru o żywej kolorystyce. Miniaturowe kuleczki na powierzchni płyty redukują w znacznym stopniu przyczepność brudu. Kuleczki te łamią napięcie powierzchniowe wody deszczowej, co powoduje, że woda skapuje kropelkami, a nie zacieka, tak jak w przypadku gładkich powierzchni, na których tworzą się zazwyczaj smugi.

Panele kolekcji Tekstura:

- grubość 8, 12mm

- maksymalny wymiar paneli 1500 x 3100 mm

- dostępne 15 kolorów

tekstura_elewacje_wentylowane

 

 

 

 

 

Eter Color

eter_m3ziolek_kolor_euronit_plyta_elewacyjna_elewacje_wentylowane_fasdy_okladzinyKolekcja Eter Color to pastelowe płyty charakteryzujące się lekko ryflowaną powierzchną. Płyty są barwione na całym przekroju, nie mają dodatkowych powłok zewnętrznych przez co wygląd ich jest wyjątkowo naturalny, co dodatkowo podkreślone jest przez ziemiste kolry dostępne w tej palecie.

Panele kolekcji Eter Color:

- grubość 8mm,

- maksymalny wymiar paneli 1220 x 3050 mm

- dostępne 7 kolorów

eter_elewacje_wentylowane_kolorytyka_natura_elewacje_wentylowane_paleta_kolrow_euronit_czerwony_zielony_szary_betonowy_turkus_braz

 

Zastosowanie:

Wielkoformatowe płyty z włókno-cementu stosowane są przede wszystkim do:

– okładania ścian zewnętrznych jako fasady wentylowane

– wypełniania szkieletu ściany w przypadku konstrukcji słupowo‑rozporowych

– okładanie ścian wewnętrznych

okładanie balkonów

tpa_euronit_m3ziolek_warszawawrocaw_okna_euronit_m3ziolekeuronit_elewacje_wentylowane_m3ziolekPanele Euronit dają również ogromne mozliwości wyboru zastosowań dostosowane do indywidualnych potrzeb i wizji projektanta. Ogromny wybór dostępnych kolorów zarówno bardzo nasyconych i świetlistych, jak również stonowanych i subtelnych pozwala dostosować okładzinę do wyjątkowego charakteru obiektu. Łatwość w obróbce pozwala na ciekawe rozwiązania w doborze rozkroju paneli. Dodatkowe elementy ozdobne jak np. nyple stalowe, mogą nadać indywidualny charakter planowanej inwestycji.

nyple_elewacje_wentylowane

nyple_elewacje_wentylowane_m3ziolek

 

dachwka_euronit_elewacje_wentylowaneDodatkowo istnieje możliwość zastosowania płytek elewacyjnych małowymiarowych, które mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i na dachu budynku. Dzięki temu powstała możliwość wykonania okładziny całej bryły budynku jednakowym materiałem, tworzącym jednolitą kostkę.

 

 


Pliki do pobrania: 
pdf_buttonEuronit Planowanie i zastosowanie 2008

pdf_buttonWzornik kolorów

pdf_button Aprobata Techniczna ITB Equitone Isover AT-15-9158/2013 str 1

pdf_button Aprobata Techniczna ITB Equitone Isover AT-15-9158/2013 całość

 

 

 

 

 

Płyty elewacyjne betonowe, płyty elewacyjne cementowe, beton architektoniczny płyty, okładziny elewacyjne, płyty z betonu architektonicznego, nowoczesne elewacje, panele elewacyjne, okładziny elewacyjne


link do broszury Equitone

link do Wymagania, badania, warunki dopuszczenia